
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 42 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 22 µs |
| Operating Supply Current | 100 µA |
| Number of Outputs | 2 |
| Min Output Voltage | 7.5 V |
| Number of Batteries | 2 |
| Max Output Voltage | 9.5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
